+90 282 725 20 22

Sosyal Medyada Biz}

Yüksekte Çalışma Eğitimi

YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ
Yüksekte çalışma yapan personellerinize Teorik ve Uygulamalı olarak IRATA belgeli eğitmenler tarafından yüksekte çalışma eğitimleri verilmektedir. Eğitim sonunda sınavdan başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Yüksekte Çalışma Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

Seviye Eğitim Adı Süre İçerik
1.Seviye Temel Yüksekte Çalışma Eğitimi 8 Saat 4 Saat Teorik 

4 Saat Uygulama

2.Seviye Yüksekte Çalışma Ve Kurtarma Eğitimi 16 Saat 6 Akım Teorisi 

12 Saat Uygulama

              

Bu eğitimi kimler almak zorundadır?
               Yüksekte Çalışma Eğitimi 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 17. Maddesi kapsamında çalışanların yapacakları her türlü yüksekte çalışma için zorunlu hale gelmiştir. Yüksekte çalışmalar ölümlü iş kazaların 3. Sırasında yer almaktadır. Yüksekte çalışmak HSE tarafından adım atarak ulaşılamayacak alanlarda çalışma olarak nitelendirilmektedir.

               İnşaat sektörü kadar fabrikalarda bulunan bakımcılar ve elektrik – elektronik alanlarında faaliyet gösteren çalışanlarda risk grupları içerisindedir. Çatılar, Telekomünikasyon, Enerji Hatları,  Vinç, Manlift, İskele, Merdiven, Platform, Yükseltici Platform, Askı İskele gibi alanlarda çalışan bireyler de Yüksekte Çalışma Eğitimi almak zorundadırlar.

               Eğitimlerin Niteliği Nedir?
               Kurumumuzca verilen eğitimler pratik ve teorik olmak üzere iki etaba sahiptir. Çalışanların alanlarına yönelik eğitim modülleri değişiklik göstermektedir. Eğitmen grubumuz IRATA (International Industrial Rope Access Trade Association) akreditasyonludur. Eğitim için hazırlanan dökümanlar İngilizce kaynaklar baz alınarak hazırlanmıştır. Uluslararası tanınırlığı olan standartlar göz önünde bulundurulmaktadır. Aynı zamanda çözümü odak noktamız olarak görmekteyiz. Bir çalışanın alacağı riskleri biliyor ve tanıyoruz. Çalışanların sahada kendileri için tehlike unsuru taşıyan durumları değerlendirebilmelerini hedefliyoruz.

               Bu Eğitim Niçin Önem Taşımaktadır?
               Tehlike bir potansiyel risk ise ihmaldir. Çalışanların yaşayacakları en ufak kaza maddi ve manevi yükümlülükleri yanında getirecektir. Eğitim Yüksekte Çalışmanın 6 kolu olan ABCDE’nin Education kanadını kapsamaktadır. Çalışanların sadece Kişisel Koruyucu Donanıma sahip olması bir başına yeterli değildir, ekipmanların nasıl kullanılacağı, güvenli emniyet noktalarının bilinmesi de gerekmektedir.

              

               Risklerden Kurtulun!
               Sonuç olarak yüksekte çalışmalar ciddiyetle yaklaşılması gereken ve aynı zamanda büyük risk unsuru taşıyan alanlardır. Eğitim ve doğru ekipman ile riskleri en aza indirmek işçi sağlığı için önem taşımaktadır.

 

Bizimle İletişime Geçin Hemen 

Yüksekte Çalışma Eğitimi